Loading…

همراه صنعت

ارائه دهنده خدمات انبارداری

توری حصاری (فنس) چیست ؟

معرفی محصول فنس و کاربرد در صنعت

حفاظت و ایجاد امنیت محل زندگی و کار دغدغه ای است که  همواره وجود داشته است و از گذشته تاکنون وسایل و امکانات زیادی در جهت حفظ امنیت محیط زندگی و کسب و کار توسط انسان ها تولید شده است. فنس توری و توری حصاری یکی از مواردی است که کاربرد فراوانی در تامین امنیت دارد. 

 

کاربرد توری حصاری چیست

به طور کلی توری حصاری با نام هایی از جمله فنس توری ، حصار و یا chain link fence شناخته می شود. همان طور که اشاره کردیم یکی از روش های محافظت از زمین ها و یا ایجاد مرزبندی استفاده از فنس می باشد. در گذشته این محصول به دلیل مقاومت کم نمی توانست کارایی بالا داشته باشد و کاربرد آن محدود بود ولی امروزه با توجه به تولید فنس از توری گالوانیزه؛ محصولی با مقاومت و دوام بالا جایگزین روش های قدیمی تر گشته است. این محصول در حال حاضر از جنس گالوانیزه و یا فولاد ضد زنگ می باشد و طول عمری در حدود ۵۰ سال دارد. لازم به ذکر است که فنس توری از جنس پلی اتیلن نیز در بازار موجود می باشد که طول عمر چندانی نداشته و برای حصارکشی موقت مورد استفاده قرار می گیرد.

پیش از خرید فنس توری بایستی به نوع کاربرد و جنس آن توجه ویژه ای شود. برای مثال فنس از جنس فولاد با توجه به مقاومت بالایی که دارد طبیعتا طول عمر بیشتری نیز دارد ولی هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت و برای حصارکشی انبار و کارگاه و … مناسب می‌باشد ولی برای باغ یا ورزشگاه چندان مناسب نیست. بنابراین فنس هر جنسی که داشته باشد باید بسته به نیاز انتخاب گردد تا علاوه بر تامین امنیت از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد. به طور کلی این محصول را می توان یکی از پرکاربردترین محصولات مفتولی دانست.

 

مشخصات فنی توری حصاری

در تولید فنس توری عموما از دو روش دستی و ماشینی اتوماتیک استفاده می شود. ارتفاع در نظر گرفته شده برای فنس معمولا بین ۰٫۵ تا ۳ متر بسته به نیاز مشتری بوده و مفتول استفاده شده برای بافت فنس بین ۲ تا ۴٫۷۵ متغیر می باشد. وزن توری حصاری نیز به قطر مفتول و اندازه چشمه بستگی داشته و متغیر است. به طور کلی می توان گفت که هرچه قطر مفتول بیشتر باشد و یا اندازه چشمه کاهش پیدا کند فنس وزن بیشتری می یابد. وزن این محصول تاثیر مستقیمی بر قیمت آن خواهد داشت. جنس مفتول مورد استفاده برای تولید توری حصاری معمولا فولاد گالوانیزه می باشد که به دو صورت سرد و گرم در بازار موجود است. سوالی که مطرح می شود این است که در تولید فنس توری از فولاد گالوانیزه گرم استفاده می شود یا سرد؟

توجه داشته باشید که مفتول گالوانیزه سرد قیمت و کیفیت پایین تری را دارد می باشد و از همین رو در برابر زنگ زدگی نیز مقاومت کمتری دارد و برای حصارکشی در مناطق مربوط توصیه نمی شود. این در حالی است که مفتول های گالوانیزه گرم مقاومت بالاتری دارند و قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی می باشند.

حالت های مختلف بافت توری حصاری

دو سر فنس را می توان به سه حالت بافت و بنابر درخواست مشتری حالت های زیر برای بافت توری حصاری وجود دارد

دو سر قلاب

دو سر پیچ

یک سر قلاب و یک سر پیچ

حالت بافت دو سر پیچ مرسوم تر بوده و در بارگیری نیز راحت تر می باشد.

 

کاربردهای مختلف توری حصاری

از مهمترین کاربردهای این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • حصار دور زمین ورزشی، دیوارهای ویلا و خانه، دور باغچه و زمین کشاورزی
  • دور انبار های روباز،هانگار،جداسازی بخشی از انبار
  • حصار یا سیم خاردار بالای دیوار
  • استفاده در مناطق خاص یا محافظت شده
  • مناطق نظامی

انواع جنس توری حصاری

توری حصاری از جنس فولاد: همان طور که می دانید فولاد مقاومت چندانی در برابر خوردگی ندارد در نتیجه از این محصول در مناطقی که احتمال زنگ زدگی آن کم می باشد استفاده می گردد. طول عمر این محصول حدود ۲۰-۱۵ سال است.

توری حصاری گالوانیزه: توری حصاری با جنس فولاد گالوانیزه به دلیل مقاومت بیشتر در برابر خوردگی طول عمر بیشتری داشته و در نتیجه قیمت بالاتری نیز دارد. همچنین ظاهر زیباتری نیز داشته و قابلیت استفاده در مناطق با شرایط آب و هوایی نامناسب را نیز دارا می باشد.

توری حصاری گالوانیزه با روکش pvc: این محصول دارای مقاومت بی نظیری بوده و برای هر محیط با هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده می باشد ولی از لحاظ قیمت نسبت به سایر محصولات هزینه بالاتری داشته و در مناطقی که ظاهر اهمیت دارد استفاده می گردد.

توری حصاری

نحوه تعیین قیمت فنس توری

توری حصاری دارای ۴ مشخصه اصلی می باشد که به طور مستقیم در حفظ امنیت و میزان هزینه این محصول نقش بسزایی دارد.

جنس: همان طور که ذکر شد توری حصاری در بازار در سه جنس فولاد سیاه، فولاد گالوانیزه و فولاد گالوانیزه با روکش pvc موجود می باشد.

ارتفاع : این محصول از ارتفاع ۵۰ سانتی متر تا ۳ متر براساس نیاز مشتری قابل تولید می باشد.

ابعاد چشمه : ابعاد چشمه توری ها معمولا ۴، ۵، ۶ و ۷ سانتی متر می باشد و همان طور که پیش تر بیان کردیم هر چه اندازه چشمه کوچک تر باشد وزن توری نیز سنگین تر و در نتیجه گران تر می شود. همچنین توری با ابعاد چشمه کوچک تر امنیت، استحکام و طول عمر بیشتری خواهد داشت.

قطر مفتول: معمولا توری حصاری دارای قطر مفتول مابین ۲٫۲ تا ۴ میلی متر می باشد و هرچه قطر مفتول بیشتر باشد توری حصاری سنگین تر بوده و در نتیجه امنیت و استحکام و طول عمر بالاتری را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید